Голос дитини – почуйте його

1. Будьте такими, якими ви прагнете виховати мене, і тоді ви будете для мене справжнім взірцем.
  2. Не нав’язуйте мані власних принципів, краще власним прикладом доведіть їхню життєву цінність.
  3. У метушливій буденності за клопотами і турботами не забувайте приділяти мені увагу і тепло, і я піклуватимусь про вас, коли виросту.
  4. Не потрібно надмірно мене критикувати. Повірте у мої сили, здібності, і я впораюся з будь-якими завданнями, подолаю всі труднощі і стану кращим.
  5. Сприймайте і любіть мене таким, ким я є, і серце моє завжди буде відкрите для вас.
  6. У спілкуванні зі мною не одягайте маску, не беріть на себе якусь роль, це дасть можливість зберегти наші відносини щирими і безпосередніми.
  7. Не застосовуйте у відносинах зі мною силу.
  8. Довіряйте мені і я стану вашою опорою, вашим помічником.
  9. Не потрібно також моралізувати з будь-кого приводу. Давайте проаналізуємо і розберемо ситуацію, подумаємо, як краще з неї вийти або уникнути, і не допускатиму надалі таких помилок.
  10. Не потрібно виконувати всі мої забаганки. Я деколи лише перевіряю вас. Людину духовну завжди відрізняють потреби розумні.
  11. Не намагайтеся все роботи за мене. Не бійтеся моєї самостійності, тільки тоді я виросту відповідальним і самостійним.
  12. Будьте завжди зі мною, будьте справжніми друзями, любіть мене і одне одного, будьте справедливими – і це буде умовою мого щасливого дитинства і вашої спокійної старості.