Пам’ятка для батьків першокласників

1. Дитина – рівноправний член сім’ї зі своїми правами і обов’язками, ви самі «запросили» її до своєї родини. Колись вона покине ваше мешкання, але до цього часу навчіть її мистецтва бути справжньою людиною.
  2. Виділіть школяреві постійне робоче місце.
  3. Розмовляйте з дитиною, намагайтеся вислухати її до кінця, не підвищуйте голос. Пам’ятайте, що ви разом не випадково: ви маєте допомагати один одному.
  4. Цікавтеся справами і проблемами вашої дитини. Надайте їй самостійності, дозволяйте помилятися, щоб навчитися. Тоді вона зможе самостійно приймати рішення в дорослому житті.
  5. Дозволяйте школярику розфарбовувати, вирізати, малювати, ліпити, наклеювати. Ці вміння йому дуже знадобляться в житті. Дитячі ручки ще маленькі – не очікуйте досконалості відразу.
  6. Організовуйте колективний відпочинок (театр, кінотеатр, музей, парк, екскурсі містом, льодовий стадіон, похід до річки…).
  7. Повноцінно годуйте дитину щодня.
  8. Обмежуйте гру на комп’ютері, перегляд телевізора.
  9. Привчайте дитину до самообслуговування, любові до праці.
  10. Любіть свою дитину, знаходьте можливість для щоденного спілкування з нею. Пригортайте, цілуйте, але будьте уважні, щоб ваша любов не завадила її самостійності.