Правила безпечної поведінки дитини у довкіллі

Шановні батьки, дорогі діти! Щоб не трапилось біди, НЕОБХІДНО ВИКОНУВАТИ НАСТУПНІ ПРАВИЛА:

1. Збираючись на прогулянку влітку, попіклуйтеся про одяг дитини: він повинен бути світлим, тканина натуральною. Пам’ятайте про головний убір (капелюх чи панаму) – він захистить голову дитини від перегрівання.
  2. У спеку (щоб не зазнати сонячного удару) ховайтеся під навіс, менше рухайтеся та змочуйте голову холодною водою. Вживайте більше напоїв.
  3. Збираючись до лісу або в парку у весняну пору, одягніть одяг, який максимально закриває тіло. У весняний час уникайте лягати на траву задля відпочинку. Земля ще прохолодна, що може спричинити ряд захворювань.
  4. Важливо пам’ятати, що діти мають звичку гризти різноманітні травинки. Немає жодної гарантії, що випадково зірваний дитиною листок рослини не отруйний. Отруйні рослини зустрічаються скрізь: у лісі, в полі, на луках. Тому при зборі дарів природи треба бути обачними і пам’ятати про небезпеку, яку можуть заховати у собі приємні на вигляд та смак рослини. Тут слід запам’ятати правило: «Не знаєш – не бери до рук».
  5. Чого не слід робити:
    • куштувати невідомі ягоди, траву, рослини, гриби;
    • знищувати отруйні рослини (їх використовують у медицині, вони є ліками для тварин і птахів).
  6. Якщо ж дитина все ж скуштувала отруйну або невідому рослину. Що потрібно зробити:
    • дати випити багато води, щоб викликати блювотиння;
    • негайно звернутися до лікаря, вкласти потерпілого в ліжко.
  7. У зимовий час утримайтеся від прогулянок з дитиною на вулиці при температурі повітря -25° С і нижче. Це небезпечно для дитячого організму!
  8. Виходячи на вулицю у сильний мороз, надягайте теплий, сухий одяг, а відкриті частини обличчя змащуйте жирним кремом або гліцерином.

Шановні батьки! Навчайте дітей правильній та безпечній поведінці у довкіллі!Пам’ятайте, Ваш приклад є для дітей кращим методом виховання.