Правила для учнів

Учні мають право на:

1. Безпечні і нешкідливі умови навчання та праці. Переатестацію в  кінці семестра з навчальних предметів.
  2. Захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насилля, дій педагогічних та інших працівників, які порушують їх права, принижують честь та гідність.
  3. Користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною базою гімназії.
  4. Переатестацію в  кінці семестра (5-9 класи) з навчальних предметів.
  5. Участь у різних видах начальної, науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах, гуртках, клубах.

Учні забов’язані:

1. Дотримуватися вимог Статуту гімназії, правил внутрішнього розпорядку.
  2. Оволодівати ключовими компетентностями в обсязі, визначеному Типовими освітніми програмами для учнів 1-4, 5-9 класів загальної середньої освіти.
  3. Дотримуватись правил життєбезпеки.
  4. Дбати про зовнішній вигляд згідно дрес-коду гімназії, дотримуватися правил особистої гігієни.
  5. Дотримуватися режиму роботи закладу, вчасно приходити на уроки, в їдальню, до транспорту на підвіз.
  6. Бережно ставитися до власних речей та майна закладу.
  7. Тримати своє робоче місце в порядку і чистоті.
  8. Поважати працівників і відвідувачів гімназії, однокласників, батьків та старших людей.
  9. Дорожити і берегти честю своєї гімназії.
  10. Бути стриманим і тактовним, ввічливим, скромним, правдивим і відвертим.
  11. Берегти і охороняти природу.
  12. Брати посильну учать у різних видах трудової діяльності.
  13. Підвищувати загальний культурний рівень.

Учням заборонено:

1. Принижувати гідність однокласників, вчителя, інших працівників школи.
  2. Пропускати уроки та запізнюватись без поважних причин.
  3. Виходити з навчальних приміщень та за територію закладу без дозволу вчителя.
  4. Приносити до гімназії речі, використання яких не пов’язане з освітнім процесом, в тому числі прикраси.
  5. Користуватись мобільним телефоном, “розумним годинником”(smart watch).
  6. Виходити на вулицю без верхнього одягу в осінньо-зимовий період.
  7. Палити, вживати алкоголь, токсичні, наркотичні препарати, грати в азартні ігри.
  8. Приходити до гімназії з макіяжем, довгими нігтями.
  9. Хлопцям носити довге та фарбоване волосся, дівчатам – яскраво пофарбоване волосся.
  10. Юнакам – сережки, дівчатам – сережки на будь-яких частинах тіла, окрім вух.
  11. Носити одяг, що не відповідає вимогам дрес-коду гімназиста та зовнішнього вигляду учня.
  12. Псувати майно гімназії: меблі, вікна, жалюзі, двері, сантехніку, підручники, технічні засоби навчання.
  13. Учням 5-9 класів виходити з класу під час уроків до санвузлів (дозволяється тільки в окремих випадках).