ПСИХОЛОГІЧНІ ПОРАДИ БАТЬКАМ

 1. Дозволяйте дитині відмовлятися від дискомфортної діяльності, уникати практики примусу.
 2. Заохочуйте її ініціативу.
 3. Стимулюйте бажання самостійно проявляти творчість.
 4. Надавайте право на вільний час, який можна витрачати на власний розсуд.
 5. Давайте змогу доводити розпочату справу до кінця і бачити кінцевий результат своєї діяльності.
 6. Забезпечуйте спокій удома, відмовтеся від критики, різких жестів, авторитарних дій, принизливих, недоброзичливих висловлювань.
 7. Відмовтеся від надмірної опіки.
 8. Постійно зміцнюйте в дитині впевненість у собі, у власних силах.
 9. Не перехвалюйте дитину, але й не забувайте заохочувати її, коли вона на це заслуговує. Пам’ятайте, що похвала так само, як і покарання, має бути співвіднесена з учинком.
 10. Не порівнюйте дитину з іншими дітьми. Порівнюйте її із самою собою (якою вона була вчора і, можливо, буде завтра).
 11. Не оберігайте дитину від повсякденних справ, не вирішуйте за неї всі проблеми, але і не перевантажуйте її тим, що їй не під силу. Нехай дитина виконує доступні завдання й одержує задоволення від зробленого.
 12. Уникайте крайнощів: не можна дозволяти дитині робити все, що їй заманеться, але не можна й усе забороняти, чітко вирішіть для себе, що можна й що не можна, узгодьте це з усіма членами родини.
 13. Не карайте дитину поспішно, не розібравшись, покарання має бути справедливим. Покарання діє, коли воно породжує каяття, а не образу, приниження, незадоволення через несправедливість. Як говорить народна мудрість: «Дитину карає той, хто її любить, покарання без любові – жорстокість.
 14. Приділяйте дитині достатньо уваги, нехай вона ніколи не почувається забутою. Нехай ваша дитина постійно відчуває, що ви любите, цінуєте й приймаєте її. Не соромтеся приголубити й пожаліти. Нехай вона бачить, що бажана й важлива для вас.