Як подолати стрес?

 1. Не перебільшуйте небезпеку певної негативної ситуації. Намагайтеся «не накручувати» себе вигадками та фантазіями.
 2. Якщо ваші тривоги пов’язані з невизначеністю ситуації, спробуйте спрогнозувати можливі варіанти розвитку подій. Запитайте себе: що найгірше може трапитися? Спробуйте примиритись із цим. А тепер зосередьте зусиль, щоб реалізувати кращий варіант виходу зі скрутного становища.
 3. Введіть собі за правило не приймати серйозних рішень, коли ви надто схвильовані.
 4. Якщо ви помилилися, повелися необачно, не картайте себе за це. Краще проаналізуйте ситуацію, що склалася. Подумайте, що ви хочете змінити, як і коли
 5. Будьте доброзичливими до інших, терплячими, вмійте пробачати.
 6. Усміхайтеся, навіть якщо вам не дуже хочеться. Сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи Т-лімфоцити крові. У відповідь на вашу посмішку організм продукуватиме бажані гормони радості.
 7. Намагайтеся завжди бути зайнятими, хай не завжди цікавою, але принаймні необхідною справою для вас, вашої сім’ї.
 8. Якщо у вас багато проблем, які викликають тривожний настрій, – не впадайте у відчай. Спочатку зосередьте свою увагу не на важливих, а на вкрай необхідних справах. Потім беріться до важливих.
 9. Аби запобігти розчаруванню, невдачам не треба хапатися за завдання, які вам не під силу.
 10. Постійно концентруйтеся на світлих аспектах життя та подіях – це збереже здоров’я і сприятиме успіху.
 11. Не зловживайте кавою, алкоголем.
 12. Їжте морозиво – там є компонент, який покращує настрій. І банани – у них є серотонін, гормон щастя.
 13. Вживайте вітамін Е. Він підвищує імунітет і стійкість до стресу. Цей вітамін міститься у картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині, волоських горіхах.
 14. Займіться аутогенним тренуванням, яке використовуються для корекції емоційних станів під час підвищених нервово-емоційних навантаженнях і для подолання наслідків стресових ситуацій.